Як розігнати процесор на Android-пристрої

Для чого потрібно нарощування частоти процесора в смартфонах, планшетах або будь-яких інших девайсах на основі цієї мобільної ОС? Все просто: бюджетні моделі не мають можливості оптимально працювати з ненажерливими іграми і іноді не зовсім добре себе почувають у багатозадачності. У таких ситуаціях є два можливих варіанти виходу: оптимізувати поточний пристрій або замінити на те, що буде відповідати вашим вимогам. Тут ми постараємося розглянути перший, більш простий і не вимагаючий значних витрат, варіант, а саме – опишемо методи і можливі наслідки розгону процесора на android.

Перегляньте публікацію - Як дізнатися версію Android, в ній Ви знайдете багато цікавої інформації.

Як розігнати процесор на Android

Пам’ятайте, що використовувати Android-апарат з зміненими частотами відмінними від встановлених за замовчуванням можна лише на власний страх і ризик. Ніхто, крім вас, в цьому випадку відповідальності не несе.

Спочатку android-пристрої з коробки йдуть з встановленим ядром linux (адаптованим під платформу Android) без підтримки зміни частот процесора або будь-яких аналогічних дій. Тому, перш ніж думати про розгін, слід знайти користувацьку (custom) прошивку зі зміненим ядром. Найчастіше автори таких ось прошивок нічого не пишуть про можливості розгону, тому перевірити це можна лише самостійно або прочитати в коментарях\описі до прошивки.

Крім того, нам так само знадобитися необхідне програмне забезпечення, через інтерфейс якого ми і будемо викручувати всі можливі і неможливі характеристики android-девайса. Ми наведемо приклад лише на одній парі з них, а саме: AntutuCPU Master.

Програми для розгону процесора

SetCPU

Як розігнати процесор на Android

Платне додаток, але виправдовує кожну витрачену копійку величезним переліком функцій і вбудованими сервісами тестування стабільної або не дуже роботи пристрою.

Перше завантаження SetCPU просить дозволити проаналізувати пристрій і застосувати рекомендовані параметри або відкрити кастомный конфіг для досвідчених користувачів і зробити всі налаштування вручну. Не замислюючись вибираємо пункт Recommended.

Після отримання root прав і застосування авто-налаштувань програма готова до роботи. На першому екрані нам показано поточний статус частоти і активний режим процесора.

Досвідчені користувачі можуть створювати профілі, коли в різних ситуаціях частота буде автоматично змінюватися. Ми залишимо це меню недоторканим, а на головному екрані виставимо мінімальне значення 128 або 245 одиниць – цього достатньо навіть для одноядерних процесорів. Що ж стосується планки граничного навантаження, тут максимально приємна частота досягається лише тестами з поступовим навантаженням. Рекомендуємо виставляти максимальну частоту не більше 1.6 Ггц для одноядерних і не більше 1 ггц для багатоядерних процесорів.

Останнє, що слід змінити, це режими роботи процесора. Ознайомитися з кожним з них ви зможете в інтернеті. Ми ж лише порадимо використовувати ondemand/interactive, на вибір.

Не забудьте поставити галочку на параметр Set on Boot, щоб при перезавантаженні нові значення автоматично вступили в силу.

AntutuCPU Master

Як розігнати процесор на Android пристрої.

Є безкоштовна і платна версії AntutuCPU Master. Стандартні функції працюють і на freeware, тому і використовувати в статті будемо саме безкоштовну версію.

Інтерфейс дуже схожий на SetCPU, проте тут за замовчуванням є повна локалізація, що не може не радувати. В іншому головний екран ідентичний SetCPU.

Є можливість використовувати профілі, але головне – це меню Розширені. Тут можна вибрати I/O Scheduler, змінювати яке слід лише досвідченим, а так само пункт контролю за графікою. І наостанок тут вбудований непоганий бенчмарк і контроль напруги.

Зрозуміло, всі три програми вимагають прав адміністратора (root), без них нині нікуди =).

Варто зауважити, що найбільш підходящі для повсякденного використання режими контролю за процесором є ondemand і interactive тому що вони працюють на мінімально заданій частоті c автоматичним розгоном, коли це потрібно. Таким чином ви отримуєте не тільки розігнаний пристрій, але і тривалу роботу акумулятора.

Радимо прочитати цікаву новину Meizu Blue Charm Note зявиться у версіях з 4,6 – 5,5-дюймовими екранами про Meizu Blue Charm Note зявиться у версіях з 4,6 – 5,5-дюймовими екранами.

Як ми можемо побачити, розгін процесора на android, найпростіше заняття, але, якщо не бути обережним і від балди виставити максимальні параметри, результат для вас може стати вельми сумним. Тому ми настійно рекомендуємо підвищувати частоту процесора або змінювати режими роботи лише разом з використанням будь-яких бенчмарків з тестуванням пристрою на стабільність роботи в тому або іншому вигляді.

One comment on “Як розігнати процесор на Android-пристрої

  1. Виталий коментує:

    як розігнати андроід на lenovo a318t з 2,3 до 4,0! Спасібо…

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>